Spółka Euro – Eko Sp. z o.o. od 17 lat odbiera, a następnie przetwarza na paliwo alternatywne RDF odpady nienadające się do recyklingu. Jesteśmy najważniejszym operatorem w tym zakresie działającym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej i w podstrefach. Tym samym Spółka pomaga odzyskać z odpadów energię służącą m.in. do produkcji klinkieru w cementowniach.

Euro – Eko posiada trzy własne instalacje mechanicznego przetwarzania (Mielec, Kozodrza, Chełm) i jest liderem branży produkcji paliw alternatywnych oraz gospodarki odpadami w południowo-wschodniej Polsce. Naszym właścicielem jest w 100% Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Firma Euro-Eko Sp. z o.o. aktywnie wspiera organizacje pozarządowe, kluby i wydarzenia sportowe w regionie.  Wspólnie z klubem piłki nożnej FKS Stal Mielec Spółka jako kluczowy partner „szła po dawnych blask”, tym bardziej cieszymy się, że skutecznie. Powrót po 24 latach mieleckiego klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej to wielkie wydarzenie i wielki sukces wszystkich zaangażowanych. Ponadto wspieramy akademie piłkarskie,  pomagamy superligowej piłce ręcznej i wspieramy sport okazjonalny. Pomagamy chociażby w organizacji legendarnego już „Biegu Hetmana”.

Wydarzenie takie jakim jest gala „Sportowiec Roku”, to wspólne święto mieleckiego sportu – zawodników, trenerów i kibiców. Jest to też dobra okazja aby podziękować wszystkim zawodnikom za promocję naszego miasta. Cieszę się, że te sukcesy są i cieszę się, że w kilku przypadkach mogliśmy jako Spółka dołożyć swoją „cegiełkę”. Jednocześnie gratuluję wszystkim nominowanym zawodnikom. To ważne aby wysiłek zawodników i trenerów był dostrzegany i dziękuję redakcji Korso za organizację tego wydarzenia. Jest to już stały element życia sportowego Mielca. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie w głosowaniu życząc jednocześnie wszystkim nominowanym „powodzenia”.