Prowadzisz działalność gospodarczą, punkt usługowy, warsztat lub zakład produkcyjny? Musisz zadbać o zagospodarowanie odpadów, które wytwarzasz. Nie możesz ich wrzucać do przydomowego kubła! Z pomocą przyjdzie Ci mielecka firma Euro-Eko.

Obowiązek zagospodarowania odpadów dotyczy każdego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą, w wyniku której powstają odpady.

Mówimy tu o sklepach, lokalach gastronomicznych, bankach, zakładach rzemieślniczych, warsztatach produkcyjnych –  wszelkich firmach usługowych i handlowych! Obowiązek ten dotyczy także firm zlokalizowanych na prywatnych posesjach. Niedopuszczalnym jest mieszanie odpadów komunalnych z gospodarstwa domowego z odpadami z działalności gospodarczej. Niedozwolone jest też samodzielne składowanie odpadów bez odpowiednich procedur.

Brak udokumentowanej metody na zagospodarowanie odpadów oznaczać może spore grzywny lub administracyjne sankcje. Przepisy związane z ochroną środowiska wkrótce mogą się ponownie zmienić, a kary dla przedsiębiorców zanieczyszczających otoczenie mają wzrosnąć. Ministerstwo Klimatu zapowiada rozwiązanie wzorowane na regulacjach znanych z Europy Zachodniej. 

Wbrew pozorom, gospodarka odpadami w firmie może być bardzo prosta. Wystarczy skontaktować się z mielecką firmą Euro-Eko, która realizuje takie usługi w sposób kompleksowy! Dostarcza pojemniki na odpady, odbiera je i transportuje do swojego zakładu przetwarzania. Zapewnia także niezbędną dokumentację. Wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach. Firma zajmuje się szczególnie tzw. frakcją kaloryczną, nienadającą się do recyclingu.

Minęły czasy, kiedy odpadów pozbywano się w sposób niekontrolowany. Nie warto ryzykować, warto skontaktować się z Euro-Eko. 

Euro-Eko Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 3
39-300 Mielec
tel: 17 773 78 50
e-mail: euro-eko@euro-eko.mielec.pl