Paliwo alternatywne RDF to produkt mieleckiej firmy Euro-Eko nagrodzony godłem „Teraz Polska”. Wyjątkową statuetkę odebrał prezes spółki Radosław Swół podczas uroczystej Gali Jubileuszu 5-lecia G2A Arena w Jasionce.

Od 30 lat organizowany jest niekomercyjny Konkurs „Teraz Polska”, aby wyłonić najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Godło „Teraz Polska” stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa, a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim laureatów.

Teraz do elitarnego grona wyróżnionych marek dołączyło mieleckie Euro-Eko, nagrodzone zostało za swój produkt – paliwo alternatywne RDF. Spółka Euro-Eko wytwarza z odpadów stabilne paliwo alternatywne o parametrach węgla. Odbiorcami paliwa RDF mogą być np. cementownie i elektrownie, dla których RDF może stanowić substytut węgla kamiennego

– Nasza troska o środowisko ma namacalny wymiar w postaci naszego produktu – paliwa alternatywnego RDF dzięki któremu redukujemy emisję dwutlenku węgla do atmosfery, ograniczamy ilość odpadów, która trafiłaby na składowiska. Nasza troska o środowisko została doceniona – mówi prezes Euro-Eko Radosław Swół.

Uroczyste wręczenie statuetki „Teraz Polska” dla Euro-Eko odbyło się podczas Gali Jubileuszu 5-lecia centrum G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Prezes Radosław Swół odbierał gratulacje w obecności wielu gości z całego regionu, przede wszystkim przedsiębiorców i samorządowców.

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO

– Cieszymy się, że nasze podkarpackie firmy startują w konkursach i uzyskują wyróżnienia. To dobry sygnał, że się rozwijają i są rozpoznawalne na terenie naszego kraju, nie tylko na Podkarpaciu. Firma Euro-Eko funkcjonuje w obszarze odpadowym, który nabiera dzisiaj bardzo dużego znaczenia. Wszyscy chcemy mieszkać w czystym środowisku, nie chcemy zanieczyszczeń, bałaganu. Euro-Eko pracuje na rzecz środowiska i to wyróżnienie im się bardzo należy. Firma uzyskała tę nagrodę w ważnym momencie, gdy Specjalna Strefa Ekonomiczna w Mielcu świętuje 25-lecie istnienia i jest to także podkreślenie roli i znaczenia mieleckiej strefy ekonomicznej – powiedział marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl.

– To wydarzenie szczególne dla nas. W tym roku oficjalnie świętujemy 20 lat istnienia naszej spółki. Dzisiaj należy podziękować wszystkim, którzy 20 lat pracowali na sukces produktu, ale też na sukces spółki. Każdy swoją cegiełkę dołożył do tego sukcesu – podkreślił Radosław Swół.

Wśród gratulujących był dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, zarządzającego Strefą Euro-Park, Waldemar Barnaś.

– Cieszymy się, że godło „Teraz Polska” otrzymała spółka Euro-Eko, od 20 lat związana z mielecką Specjalną Strefą Ekonomiczną, która jest spółką Agencji Rozwoju Przemysłu. Wykorzystuje odpady przemysłowe do wytwarzania paliw alternatywnych, przyczynia się do ochrony środowiska. Cieszę się, że stało się to w okresie jubileuszu 30-lecia Agencji Rozwoju Przemysłu, 25-lecia Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. To wyraz uznania dla całej spółki, dla wszystkich pracowników. Świadczy to o wysokiej jakości sług i dobrych relacjach z otoczeniem, społecznej odpowiedzialności biznesu. Gratuluję zarządowi spółki na czele z prezesem Radosławem Swołem – przekazał Waldemar Barnaś.

Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia.

– Polacy wybierają produkty i usługi oznaczone Godłem „Teraz Polska”, bo właśnie takich produktów i usług potrzebują. Są świadomymi konsumentami i wiedzą, że to jest najlepsze dla nich, dla ich rodzin i dla całej polskiej gospodarki. Polacy, co również wynika z badań, są świadomymi patriotami i pocieszające jest, że dotyczy to wszystkich pokoleń, w tym również ludzi młodych – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

– Dotychczas w Konkursie wzięło udział 5 tysięcy polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, spośród których nagrodzono łącznie ponad 750. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa – podkreśla profesor Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

– Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów, którzy wiedzą, jak wielką siłę rynkową ma patriotyzm konsumencki. A najlepszą wskazówką w tym przypadku jest Godło „Teraz Polska”, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie i patriotycznie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – twierdzi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

G2A Arena to Centrum Wystawienniczo Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce, jest obecnie najnowocześniejszym obiektem biznesowym zlokalizowanym na terenie województwa podkarpackiego. Jubileuszowa Gala 5-Lecia Centrum, podczas której nagrodzone zostało Euro-Eko, odbyła się w środę 23 czerwca, w ramach dwudniowego kongresu Business Without Limits.

ZOBACZ WIDEO – PREZENTACJĘ SPÓŁKI I PRODUKTU