Jest pierwsza firma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób zdecydowany rozpoczęła współpracę ze Stalą Mielec, z klubową Akademią. To spółka Euro-Eko. Akademię PGE FKS Stal Mielec wspiera również Fundacja Lotto.

Dzisiaj (30 sierpnia) przy Solskiego 1 odbył się briefing prasowy oficjalnie informujący o nowych partnerach Akademii. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: europoseł Tomasz Poręba – przedstawiciel sponsorów, Jarosław Dobrowolski – prezes Euro-Eko Mielec oraz Bogusław Wyparło i Paweł Szyler z Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Dzisiaj (30 sierpnia) przy Solskiego 1 odbył się briefing prasowy oficjalnie informujący o nowych partnerach Akademii. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: europoseł Tomasz Poręba – przedstawiciel sponsorów, Jarosław Dobrowolski – prezes Euro-Eko Mielec oraz Bogusław Wyparło i Paweł Szyler z Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Tomasz Poręba podkreślił, że Euro-Eko to pierwsza firma z mieleckiej strefy ekonomicznej, która zaangażowała się konkretnie w mielecką Stal, w szkolenie dzieci i młodzieży. Dziękował za to prezesowi Dobrowolskiemu. – Po krótkiej i treściwej rozmowie zgodził się wesprzeć projekt Akademii PGE FKS Stali Mielec i jako jedyna firma ze Strefy stać się sponsorem Akademii. Mam nadzieję, że inne podmioty z mieleckiej Strefy dołączą do wspierania Klubu, by budować przyszłość Stali Mielec, rozwijać Stal Mielec, budować poważny i mocny Klub piłkarski – komentował Poręba.

Firma Euro-Eko rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku, uruchamiając pierwszą Wytwórnię Paliw Alternatywnych w Mielcu. W kolejnych latach otwarto instalacje w Kozodrzy (woj. podkarpackie) i Chełmie (woj. lubelskie). Podstawową działalnością firmy jest świadczenie usług związanych z zagospodarowaniem odpadów i ochroną środowiska.

– To dla nas duże przedsięwzięcie. Jako firma z Mielca, również chcemy się przysłużyć dla Mielca i rozwoju miasta Mielca – powiedział Jarosław Dobrowolski, prezes Euro-Eko.

Nowym partnerem Akademii Stali Mielec została również Fundacja LOTTO założona przez Totalizator Sportowy w 2009 roku. – Celem głównym Fundacji Lotto jest wspieranie projektów, które dotyczą dzieci i młodzieży, ich wychowania, zdrowego trybu życia oraz również młodzieży z domów ubogich, młodzieży wykluczonej ale także uzdolnionej. Wsparcie dedykowane jest tej młodzieży, która bez tego typu zaangażowania niemiałaby możliwości rozwijać swoich talentów – wyjaśnia Tomasz Poręba. Współpraca Akademii PGE FKS Stal Mielec z Fundacją LOTTO pozwoli na wsparcie młodych mielczan uzdolnionych piłkarsko.

– W ramach swoich działań staramy się aktywizować społeczeństwo w różnych dziadzinach życia, ze szczególnym uwzględnieniem sportu i kultury. Prowadzimy własne programy takie jak „Kumulacja Aktywności czy „odLOTTOwa jazda” a także realizujemy wspólne projekty z innymi organizacjami non-profit. W ramach programu Partnerstwa Społeczne wspieramy ważne inicjatywy społeczne innych podmiotów – informuje na swojej stronie internetowej Fundacja LOTTO.

Akademia Stali Mielec przyspieszyła w rozwoju, to projekt istotny dla rozwoju Klubu. Tutaj z każdym tygodniem pojawiają się nowi młodzi chłopcy. To wszystko ma służyć temu byśmy widzieli w pierwszej drużynie naszych wychowanków, chłopców z Mielca i powiatu mieleckiego – podkreśla Tomasz Poręba.

– Jesteśmy w trakcie certyfikacji szkółki piłkarskiej w Polskim Związku Piłki Nożnej, staramy się o najwyższy certyfikat, o złotą gwiazdkę. Myślę, że wsparcie firmy Euro-Eko będzie w tym działaniu stanowiło niebagatelną pomoc. To pierwsza firma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która włączyła się w projekt Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec. Myślę, że nie jest to jedyna firma – zaznacza Bogusław Wyparło, dyrektor Akademii. – Firmy znajdujące się w naszym mieście powoli dostrzegają, że sport dzieci i młodzieży jest bardzo ważny – dodaje.

Paweł Szyler, koordynator Akademii, podkreśla zauważalny rozwój tego projektu. – Minął rok gdy rozpoczęliśmy naszą działalność bezpośrednio pod szyldem stowarzyszenia FKS Stal Mielec. Rok temu byliśmy w powijakach, były tylko cztery zespoły zgłoszone do rozrywek. Dzisiaj mamy już ponad 200 zawodników Akademii. W tym oknie transferowym zgłosiłem ponad 60 nowych zawodników. Rozrasta się nam struktura, zatrudniamy nowych trenerów. Każde wsparcie finansowe jest wydawane przede wszystkim na szkolenie dzieci i młodzieży, sprzęt – przekazuje.

Akademia szykuje także swoją nową siedzibę, na tarasie Stadionu Miejskiego w Mielcu. Pomieszczenia czekają na urządzenie, a dyrektor Wyparło wskazuje, że liczy tutaj na wsparcie kolejnej z firm działających w SSE Mielec