Jak poinformował europoseł Tomasz Poręba działająca w mieleckiej strefie ekonomicznej Firma Euro-Eko, która wspiera klub od sierpnia ubiegłego roku, postanowiła przedłużyć współpracę i jeszcze mocniej wesprzeć Stal Mielec w walce o powrót do piłkarskiej Ekstraklasy. 

– Cieszę się bardzo, że współpraca, którą rozpoczynaliśmy w ubiegłym roku zostaje przedłużona. To bardzo ważne, aby w momencie w którym się znajdujemy, przed ostatnią prostą w walce o Ektraklasę, mieć pomoc i wsparcie od mieleckich firm i przedsiębiorstw. To nasza wspólna sprawa, aby do Mielca wróciła ektraklasowa piłka – powiedział Tomasz Poręba.

Firma Euro-Eko zajmuje się produkcją paliwa alternatywnego RDF. Dzięki działalności firmy odpady nie trafiają na składowiska. Produkowana specjalna mieszanka paliwa zastępuje węgiel w procesach produkcji w cementowniach, tym samym redukując rocznie emisję CO2 do środowiska o ok. 175 tys. ton rocznie. W cele  spółki w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu za ochronę środowiska idealnie wpisuje się promocja sportu i wsparcie rozwoju mieleckiego klubu.

– Od sierpnia zeszłego roku pomagamy „w drodze po dawny blask” najlepszej rozpoznawalnej marce województwa podkarpackiego tj. FKS Stali Mielec. Konkretnie wspieramy dzieci i młodzież trenującą w Akademii klubu. Przyglądamy się imponującym efektom. Cieszymy się z kolejnych debiutów wychowanków w 1-szej drużynie.  Biorąc po uwagę wszystkie sukcesy zespołów Stali Mielec od lutego pogłębiamy współpracę. Już w najbliższym czasie między innymi logo Euro-Eko pojawi się na koszulkach zawodników mieleckiej Stali – powiedział prezes Jarosław Dobrowolski

– Chciałbym bardzo podziękować zarządowi spółki za udzieloną naszemu klubowi pomoc. Dzięki wsparciu  piłkarskiej Akademii Stali Mielec już dziś mamy młodych wychowanków pukających do drzwi pierwszej drużyny. Chciałbym podkreślić, że Euro-Eko jest jedyną firmą z Specjalne Strefy Ekonomicznej, która w tak znaczący sposób zaangażowała się w wsparcie klubu. Mam nadzieję, że pójdą za tym również inne firmy, które skorzystają z możliwości współpracy z Stalą Mielec, która daje wymierne korzyści dla wszystkich stron, a przede wszystkim szkolenia dzieci i młodzieży – powiedział Tomasz Poręba